Jak na letní údržbu zahradního nábytku

Jak na letní údržbu zahradního nábytku

Se začátkem léta přichází oblíbená grilovací sezóna. Posezení s přáteli, během slunných dní na čerstvém vzduchu, dobré jídlo a pití – co víc si přát. Vytáhněte zahradní nábytek ze svých skrýší a připravte se na sezónu včas.

Věnujte trochu péče jeho údržbě

Po několika měsících uskladnění ve špinavých a zaprášených prostorách je dobré věnovat zahradnímu nábytku trochu péče. Nejenom, že tím prodloužíte jeho životnost, ale bude vypadat i lépe.

Plastový nábytek stačí důkladně omýt čistou vodou, popř. můžete sáhnout po přípravcích určených přímo na plast. U kovového nábytku opět stačí důkladně omýt kartáčem. Jakmile bude nábytek zbaven všech nečistot, zkontroluje ho, jestli se někde neobjevuje rez. Pokud ano, je třeba místo očistit brusným papírem, omýt a použít přípravek na ošetření rzi. Existují i spreje, která vám pomohou ošetřit místa, kam se nedostanete.

Dřevěný nábytek je na údržbu nejnáročnější. Zde už si s vodou nevystačíte. Proto doporučujeme koupit speciální olej nebo lazuru na údržbu dřevěného nábytku. S olejem můžete začít pracovat rovnou, což šetří čas. Před použitím lazury musíte dát vašemu nábytku ještě mírnou péči v podobě odstranění prachu. K tomuto účelu můžete využít brusnou houbičku. Po odstranění prachu je dobré dřevo ještě naimpregnovat, a teprve potom použít lazuru.

Kdy už se údržba nevyplatí

Plastový nábytek vyhodíte ve chvíli, kdy je zničený, poškrábaný, nebo designově ošklivý. Kovový nábytek většinou přežije všechno, ale pokud jste se vykašlali na jeho údržbu, pravděpodobně bude prorezlý a ošklivý. Přípravky a hlavně čas na ošetření těchto problémů nejsou zanedbatelné položky, takže zvažte sami, jestli se vám investice vyplatí. Ceny nového zahradního nábytku jsou u některých modelů tak nízko, že se zkrátka vyplatí pořídit si nový.

dřevěným nábytkem se lidí loučí těžko – pořád je to dřevo, je krásné a dá se neustále zkrášlovat. Jenže opět, čas a peníze vynaložené na údržbu nelze ignorovat. Spousta lidí tohle řešit zkrátka nechce a pořídí si místo dřeva kov, popřípadě kombinaci kovu, plastu a dřeva. V oblibě je i umělý ratan.

Podívejte se na nabídku zahradního nábytku v eshopu ATAN, např. na sortiment venkovních stolů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *