Kolik stojí nová střecha, nebo rekonstrukce stávající?

Kolik stojí nová střecha?

Potřebujete zrekonstruovat stávající střechu, nebo je již v tak hrozném stavu, že poptáváte střechu úplně novou? Máte představu, na kolik rekonstrukce střechy vyjde, popř. kolik vás bude stát střecha zcela nová? Právě na tyto otázky vám odpoví dnešní článek.

Typ střechy a rozměry

Výslednou kalkulaci vám vždy spočítá konkrétní firma, ale vědět alespoň řádově, v jakých číslech se budete pohybovat, vám pomůže ve vašem rozhodování. Základem je znát typ vaší střechy – sedlová, valbová, pultová, stanová nebo polovalbová? Potom vás čeká měření – musíte si změřit jednotlivé částí střechy (hřeben, nároží, okap) a alespoň přibližně určit sklon střechy. Teď máte v rukou náčrt obrázku vaší střechy i s rozměry.

Výběr typu a barvy střešní krytiny

Ve druhém kroku přichází na řadu výběr typu a barvy krytiny. Zde se dá ušetřit nejvíce, nicméně kvalita materiálu hraje obrovskou roli v životnosti vaší střechy. Rozhodně neplatí, že nejdražší znamená nejkvalitnější a naopak. Ceny krytiny jsou různorodé a design mnohdy navyšuje cenu mnohonásobně více než kvalita materiálu. Buď si nechte poradit od firmy specializující se na opravu střechy, nebo se zeptejte mezi svými známými. Zde je však problém s tím, že se nabídka střešních krytin neustále mění, a konkrétní zkušenost po x letech používání seženete jen zřídka.

Další náklady

V rámci rekonstrukce střechy musíte do nákladů započítat i další položky, jako konstrukce, oplechování, folie, větrání a lidskou práci, která je čím dál dražší. Volitelné jsou pak věci jako střešní okna nebo komín. U lidské práce platí více než kdy jindy, že dražší znamená kvalitnější. Člověk, který pracuje kvalitně a poctivě, bude pracovat za odpovídající mzdu a ještě se o něho lidi poperou. Lajdáci naopak pracují levně, ale tomu pak odpovídá výsledek. Mnohem lepší je zaplatit si firmu, která se specializuje na střechy – např. firma Střechy Novák. Máte jistotu určité garance, což u tak nákladné položky jako je střecha, mít zkrátka musíte.

A na kolik střecha finančně vyjde?

Obecně se dá říci, že za 1m2 nové střechy zaplatíte cca 2 000 Kč. 150m2 střechy vás tak vyjde se vším všudy na 300 000 Kč. Ale to jsou pouze obecná doporučení, cena závisí na mnoha dalších faktorech a částka tak může rapidně narůst. Určit cenu rekonstrukce střechy je pak ještě náročnější, protože závisí na stavu vaší střechy, co vše bude potřeba vyměnit apod…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *