Nový trend na trhu s nemovitostmi – bydlení v původní zástavbě

Bydlení v původní zástavbě

Nevlídná situace na realitním trhu nabírá na obrátkách. Nejenom, že jsou ceny nemovitostí extrémně vysoko, ale i při této situaci je jich stále nedostatek. Nejhorší situace je v Praze, ale podobně špatné realitní prostředí naleznete i v dalších městech jako v Brně, Hradci Králové nebo Liberci. Lidé chtějí bydlet, ale nemají kde. A když se něco pěkného objeví, strhne se aukční lavina. A vyhrává ten, kdo dá nejvíc. Podívejte se např. na nabídku bytů v Praze.

Tato situace přilákala spoustu nových developerských projektů, nicméně výstavba nových nemovitostí trvá pár let. Ceny pozemků jsou na historických maximech a staví se především v okrajových městských oblastech. Navíc během developerského boomu budou projektové a stavební firmy bez dalších kapacit. Realitní krizi tak paradoxně může zkrotit krize finanční.

Rekonstrukce původních zástaveb

Novým trendem na realitním trhu jsou rekonstrukce původních staveb, především těch historických. V čem spočívá výhoda tohoto typu bydlení? Historické budovy se nacházejí většinou v městských centrech nebo jiných zajímavých lokalitách – tedy v místech, kde je dnes takřka nemožné koupit volný pozemek. Většina historických budov je ve špatném stavu a není po nich taková poptávka, protože vyžadují náročnou rekonstrukci. Ceny těchto nemovitostí jsou tak o něco nižší.

Firma PSN se specializuje na rekonstrukce domů i původně nebytových prostor a promění je v poměrně exkluzivní byty – podívejte se na již hotové rezidenční projekty. Máte tak možnost rekonstruovat byt, dům nebo celý bytový komplex při zachování původních architektonických prvků. Výsledkem tak bude unikátní moderní nemovitost, v báječné lokalitě a s duchem dávné minulosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *