5 důvodů, proč se vyplatí používat sušičku na prádlo

Susička na prádlo Beko

Domácí práce obecně patří do skupiny „nutnost“ místo „radost“, a tak bude určitě každá hospodyňka ráda za jakékoli usnadnění práce. Jedním takovým časospořičem je i sušička na prádlo. Zařízení, kterému se možná nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. V dnešním článku si shrneme důvody, proč byste si měli pořídit sušičku na prádlo i vy.

1. Sbohem vlhkosti v bytě nebo domě

Pokud sušíte prádlo v bytě, protože nemáte balkon, nebo je zimní období a prádlo by vám venku neoschnulo, tak zcela určitě bojujete s vlhkostí. Jedna várka ručníku a osušek vám dokáže zvednout vlhkost v bytě na 80 %, což škodí nejen vašemu dýchání, ale podporuje to i tvorbu plísní. Sušička tento problém zcela eliminuje.

2. Úspora místa

Sušička sama o sobě nějaké místo zabere, ale ve srovnání s rozloženým sušákem plným prádla je to jen malá část v koupelně. Kdežto sušák většina hospodyněk dává do obýváku, kde dokáže zabrat půlku místnosti.

3. Vyprané prádlo je čisté i po usušení

Možná se to zdá jako samozřejmost, ale není. Průměrná doba schnutí prádla v místnosti je cca 1 celý den. Během zimního období to může být i déle. Během této doby se na vaše vyprané prádlo práší. Pokud vlastníte domácí mazlíčky, tak je situace o to horší. A daleko horší situace nastává tehdy, když sušíte prádlo venku. Poletující pyl a prach z ulice se na vaše prádlo dostane také. Ze sušičky stačí prádlo vyndat a uklidit ho do skříně. Rozdíl v hygieně je diametrálně odlišný ve prospěch sušiček.

4. Prádlo ze sušičky nemusíte žehlit

Byť to možná na první pohled vypadá jako nesmysl, je to skutečně tak. Prádlo ze sušičky vytáhnete suché, teplé a nepomačkané. Pokud tedy nesnášíte žehlení, sušička je pro vás jasná volba. Kompletní nabídku sušiček na prádlo naleznete zde – https://www.expert.cz/susicky-pradla/.

5. Některé prádlo nemusíte prát, stačí ho jen usušit

Obecně se jedná o problémy se zápachem – např. načuchnete od kouře z cigaret. V takovém případě není potřeba daný kus oděvu znovu prát, stačí ho jen usušit v sušičce. Usušené prádlo bude krásně vonět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *