Zvýšená propustnost střev – syndrom, který trápí čím dále více lidí

Zvýšená propustnost střev

Někdy to vypadá, že si názvy moderních civilizačních chorob sami vymýšlíme, ale skutečnost je taková, že díky špatnému ovzduší, stresu, uspěchanosti doby a hlavně horší kvalitě jídla vznikají problémy, které jsme dříve jako lidstvo neznali.

Co je zvýšená propustnost střev?

Ve zdravém těle naleznete zdravá střeva – částečně je můžeme označit jako polopropustná, i když to není úplně přesné. Mají v sobě zkrátka mechanismus, který kontroluje veškerou stravu a dle toho určí, jestli látky propustí do krevního oběhu a celého těla, nebo je vyloučí. Laicky to můžeme označit jako „záklapka“.

Problém zvýšené propustnosti střev spočívá v tom, že je kontrolní zúžený prostor rozšířen a záklapka nefunguje tak, jak by měla. Proto pak do těla vstřebáváme látky, které tam mít nechceme. To, jak velké problémy máme, signalizuje jenom to, jak moc máme střeva propustná. U někoho to může být začínající ojedinělý problém, u někoho to může přecházet až do chronického stavu.

Jak ji předcházet?

Jako u každé nemoci, prevence je nejdůležitější. Když se do tohoto stavu nikdy nedostaneme, nebudeme ho muset řešit. Nabízí se napsat, že prevencí je zdravá strava, ale co to dnes vlastně je?

Z jídelníčku byste určitě měli vyřadit veškeré jídlo obsahující lepek, což je především bílé pečivo. Lepek ve střevech způsobuje produkci látky zvanou zonulin. Tato látka uvolňuje vazby mezi buňkami tenkého střeva a tím dochází ke zvýšené propustnosti. Dále byste se měli vyhnout kravskému mléku (nikoliv však produktů z kravského mléka jako másla, jogurtů atd..) a konzumaci cukru ve zvýšeném množství.

Jak poznat, že tímto onemocněním už trpím?

Velmi těžce. Příznaky jako projevy alergie, nadýmání, únava a ekzémy jsou totiž příznaky mnoha jiných nemocí, které mají však v mnoha případech opět stejnou příčinu – konzumace lepku a zvýšená konzumace cukrů – obecně špatná strava. Proto se snažte změnit jídelníček a občas si uvařit bylinkový čaj na pročištění střev – třeba mátu nebo šalvěj. To skutečně funguje na výbornou v případě jakýkoliv potíží se střevem a žaludkem.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *