3 přírodní recepty na bělostný úsměv

Přírodní bělení zubů

Možná jsi zanedbala pravidelné čištění zubů v mládí, možná si do teď nečistíš zuby správně nebo máš geneticky dáno to, že jsou tvoje zuby hodně vzdálené těm krásně bílým. Rozdíl mezi zubním povlakem a přirozenou barvou tvých zubů je značný. I po správném pravidelném čistění je zcela normální, že jsou tvoje zuby nažloutlé – a to nemusíš ani kouřit, pít hodně kávy nebo jíst sladkosti. Tak to prostě je. Co s tím?

Jablečný ocet

Dle názorů mnohých stomatologů je jablečný ocet stejně účinný jako profesionální bělení zubů v ordinaci. Lahvičku jablečného octa seženeš skoro všude, navíc za opravdu nízkou cenu – 500 ml se dá sehnat i za 30 Kč. Poté stačí nanést na kartáček a zuby jemným pohybem leštit. Poté je důležité si důkladně vypláchnout ústa vodou, protože kyseliny v octu jsou velmi agresivní a mohly by narušit sklovinu. Také se vyvaruj konzumace čehokoliv alespoň 1 hodinu po čištění.

Mátový olej, sůl a soda

Smíchejte půlku čajové lžičky kuchyňské soli, půlku lžičky jedlé sody a kapku mátového oleje. Důkladně promíchejte a výslednou směs si naneste na kartáček. Opět velmi jemnými pohyby můžete leštit zub po zubu. Tato praktika dá zubům opravdu zabrat, proto bys to neměla používat více než 1x týdně. Po bělení zubů opět důkladně několikrát vypáchni ústa vodou.

Jablka a jahody

Jablka v sobě obsahují kyselinu jablečnou, která posiluje zubní sklovinu a pomáhá s bělením zubů. Kyselina jablečná se kupodivu nachází i v jahodách, takže je účinek podobný. Jenom samotná konzumace jablek a jahod ti určitě pomůže v boji se žlutými zuby, nicméně mnohem víc pomůže čištění kartáčkem, který namočíš ve šťávě z granátového jablka.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tyto přírodní recepty, určitě nezapomínejte na pravidelně čistění zubů ráno a večer. V den, kdy bělíte zuby, je navíc lepší používat pastu bez fluoridu, protože je sklovina vašich zubů oslabená a není dobré ji ještě více zatěžovat.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *