Dopřejte vašim dětem kvalitní a funkční školní batoh

Školní batoh Junior Sweet

Čeká vašeho syna nebo vaši dceru první školní den, a vy nemáte představu o tom, jak vybrat školní aktovku pro prvňáčka? Rozhodujete se mezi motivem Hello Kitty a Mimoňem? A první, co vás napadne je, koupit aktovku o něco větší, však do toho doroste? Pozor, všechno špatně. V tomto článku vám prozradíme, jak si poradit s výběrem školní aktovky a batohu.

Pozor na lákavé dětské motivy

Není to úplným pravidlem, ale převážná většina lákavých školních batohů s trendy motivem je naprosto neergonomická. Tyto batohy reagují na aktuální filmové a jiné trendy, vyrábí se většinou v Číně, jsou naprosto nekvalitní a ještě předražené. Navíc koupí takového batohu se vystavujete tomu, že až opadne vlna euforie, tak batoh přestane být cool. A dítě bude mezi ostatními ve škole vypadat směšně.

Pozor na velké aktovky, tzv. do toho ještě doroste

Někteří rodiče se snaží ušetřit tím, že dítěti koupí školní aktovku mnohem větší s vidinou, že do ní doroste. Drobná úspora peněz je však vykoupena ničením zdraví vašeho dítěte. Někdy se stačí zajít podívat před školu a opravdu spousta prvňáků má školní aktovky pod zadek, což je naprosto špatně. Dítě se tomu snaží přizpůsobit ohýbáním zad a páteře. A vzhledem k tomu, že některé děti školní batoh nosí přes den i několik hodin, je to naprosto deformující zátěž na záda. Proto vašemu dítěti kupte nejdříve školní aktovku a potom školní batoh pro 2. stupeň základní školy.

Na co se při výběru zaměřit

Správná velikost batohu nebo aktovky je naprosto klíčová. Horní hrana batohu musí být v úrovni zad, spodní hrana musí končit v bederní části nad křížovou kostí. Nespornou roli hraje i celková ergonomie, tzn. váha aktovky by se měla ideálně rozložit na záda, ramena a bederní oblast. Žádná část by neměla být přetěžována. Tuto úlohu splňují např. školní batohy Stil, které jsou kvalitní nejen po stránce materiálu a provedení, ale i po stránce ergonomické. Pokud vybíráte vašemu dítěti kompletní školní výbavu, můžete získat zajímavé slevy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *