5 potravin, které zpomalují stárnutí

Zelený čaj zpomaluje stárnutí

Pociťujete na sobě příznaky stárnutí? Po třicítce jakoby se přehouply pomyslné váhy. Těžko se s tím člověk vyrovná, ale to je život. Stárnutí je sice nevyhnutelné, ale lze ho značně zpomalit. Podívejte se na těchto 5 potravin, které vám pomohou se stárnutím zatočit.

Zelený čaj

Kromě jiných blahodárných účinků zeleného čaje (vysoký podíl antioxidantů, snižuje riziko cukrovky a srdečních chorob) jsou proti stárnutí velmi účinné polyfenoly, které mají příznivý vliv na tvorbu kolagenu. Zelený čaj je na polyfenoly bohatý, takže si ho občas určitě uvařte.

Lněná semínka

Jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny zvané ALA, které chrání kůži před slunečním zářením. Pravidelná konzumace lněných semínek povede k lépe hydratované kůži a hladší pleti.

Avokádo

Avokádo je bohatým zdrojem luteinu, který chrání a regeneruje kůži. Mimo to vám avokádo dodá zdraví prospěšné tuky, vitamíny a minerály.

Olivový olej

Kvalitní extra panenský olivový olej vám pomůže chránit vaši pokožku před slunečním zářením, dodá jí důležité látky a posílí regeneraci. Vaše pleť bude pružnější a hebčí.

Čokoláda a kakao

V posledních průzkumech čokoláda mile překvapuje a nejinak je tomu i teď. Kvalitní čokoláda s obsahem kakaa nejméně 70% je bohatá na flavanoly, což jsou antioxidanty podporující přirozenou ochranu kůže před sluncem.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *