Oblečení a zlozvyky, které vašemu zdraví zrovna neprospívají

Nošení kabelky přes rameno

Být ženou je těžké. Na jednu stranu máme neutuchající potřebu se všem zalíbit, a hlavně samy sobě. Jenže na druhou stranu, většina klíčových módních kusů, kvůli kterým jsme právě ženy, nám zdravotně neprospívají. V dnešním článku se podíváme na módní kousky a zlozvyky, které škodí našemu zdraví.

Kabelka přes rameno

Koho by napadlo, že nám kabelka přes rameno škodí. Bohužel, je to tak. Zátěž na jednom rameni nedělá zádům a páteři vůbec dobře. Čím těžší je naše kabelka, tím horší jsou důsledky. Navíc určitá nestabilita spojená s nošením kabelky nás nutí ke špatnému držení těla. Proto doporučujeme ramena střídat, aby se zatížení vyrovnalo – do krámu půjdete s kabelkou přes levé rameno, zpět s kabelkou přes pravé rameno. A pokud můžete kabelku vyměnit za nějaký stylový batůžek, uděláte jen dobře.

Těsné kalhoty

„Ale holka, když zatáhneš břicho, tak se do toho vejdeš.“ Skoro jako bych slyšela svoji mamku. Co na tom, že nemůžu pořádně dýchat. Co na tom, že v kalhotách nemůžu jíst. Hlavně že jsou o číslo menší. Tak takhle teda ne. Mimo to vám můžou těsné kalhoty přivodit nedokrvení, což může vést až k poškození nervů.

Boty s vysokými podpatky

Každodenním nošením těchto bot si zaděláváte na nepříjemné problémy – od zkrácení lýtkových svalů až po potíže s koleny nebo kyčlemi. Při chůzi na vysokých podpatcích přenášíte váhu pouze na špičky chodidel. Tím absolutně ztrácíte rovnováhu, křivíte se a trpíte od zad až po Achillovy šlachy.

Stahovací spodní prádlo

Moderní nástroj pro tvarování postavy je tak trochu zabijákem. Je dokázáno, že nošením stahovacího prádla přispíváte k tvorbě zánětů a pálení žáhy. Tvarovací kalhotky také negativně působí na žaludek, čímž přispívají k tvorbě vředů.

Noha přes nohu

Zlozvyk, který mají v dnešní době i muži. Sezení s nohou přes nohu přispívá ke skolióze. Stejně jako u nošení kabelky přes rameno je zde více namáhána jedna část těla. Dochází k vychýlení a k problémům s páteří.

Foto – Zdroj: Pexels.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *