Jak vybrat kvalitní postel v 5 krocích

Jak vybrat postel

Plánujete koupit novou postel vám nebo vašim dětem a nevíte, jak postupovat při výběru? Tento článek vám velmi pomůže ujasnit si, co je důležité a na co se vyplatí zaměřit.

1) Změřte si prostor pro vaši novou postel

Naše první rada zní – kupte si co největší možnou postel. V případě jednolůžka jsou na trhu nejčastější rozměry 80 x 200 cm, 90 x 220 cm a 120 x 200 cm. Věřte, že šířka postele má obrovský vliv na kvalitu vašeho spánku. A rozdíl 80 cm a 120 cm poznáte téměř okamžitě. Šetřit na šířce vaší postele se určitě nevyplatí. Osobám nadstandardní výšky doporučujeme zaměřit se i na délku postele.

2) Typ postele

Postele jsou neoficiálně zařazeny do desítek podkategorií, ale těmi nejčastějšími typy postelí jsou jednolůžkové, dvoulůžkové (manželské), patrové, dětské a rozkládací. Pro dospělé se většinou doporučuje postel manželská, protože dřív nebo později nějaký partner do domácnosti přijde. Pro děti se často kupují patrové postele, a to hlavně z důvodu úspory místa např. v menších panelákových bytech. Rozkládací postele většinou plní funkcí běžné sedačky, která se dá rozložit ke kvalitnímu spaní.

3) Materiál postele

Materiál postele je při výběru často přeceňován, nicméně je dobré koupit postel tak, aby zapadla mezi váš ostatní nábytek. Někteří lidé preferují masiv z důvodu příjemné vůně dřeva, což může mít nemalý vliv na kvalitu spánku. To však neznamená, že jsou např. textilní postele závadné. Výhodou masivu je relativně snadná opravitelnost – škrábance obrousíte a i 15 let stará postel může vypadat jako nová.

4) Design postele

S materiálem úzce souvisí i design postele. Postele z masivu nepůsobí nejlépe v moderních interiérech, kde se nenachází žádný dřevodekor. Železné konstrukce zase působí hodně zvláštně a do většiny interiérů se zkrátka nehodí. Vybírejte tedy s citem tak, aby postel zapadla do vaší místnosti – postel si můžete vybrat zde.

5) Ušetřete si peníze na matraci

Postel sama o sobě, pokud vynecháme její rozměry, nijak neovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Matrace je tím nejdůležitějším pro zdravý spánek. Někteří lidé však utratí obrovské peníze za postel a matraci pak koupí za pár stovek – to je špatně!

Pokud se vám nechce chodit po obchodech, podívejte se na nabídku postelí v eshopu https://www.atan.cz/. Při objednávce nad 1 999 Kč budete mít dopravu postele k vám domů zcela zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *