Jak se připravit na váš první let

Jak se připravit na první let

Dle čísel cestovních kanceláří za rok 2017 je zcela jasné, že Češi se přestali bát cestovat. Dříve to bylo samé Chorvatsko, Bulharsko nebo Itálie. Dnes můžete Čechy potkat na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Turecku nebo na Kapverdách. Důvod je zcela jasný – zájezdy do exotických zemí jsou často All-Inclusive, letecky, bez starostí a za velmi příznivou cenu.

Strašák jménem letadlo

Pro většinu lidí je obrovskou překážkou letadlo, a když už se odhodlají a zájezd objednají, do prvního vzletu je uvnitř svírá hrůza z létání. Z něčeho, co nikdy nezažili a o čem slyšeli jen hrůzostrašně historky. To vše doplněné několika staršími zprávami z novin, kdy mělo letadlo nehodu. Strach z neznáma je přirozená lidská vlastnost, takže není na místě tyto lidi odsuzovat. Mladiství se bojí prvního sexu, děti se bojí první jízdy na kole.

Jak se připravit na váš první let

Ať už máte strach ze stísněného prostoru, nebo ze samotného lítání, můžete vaše obavy co nejvíce ovlivnit správnou přípravou. Proti nevolnosti si pořiďte klasický kinedryl, který vás částečně omámí a dovolí vám usnout. Prospaný let je totiž ten nejlepší, a to i když netrpíte žádnými nevolnostmi. Pokud se chcete vyhnout kinedrylu, zkuste přírodní lék proti nevolnosti – kousejte čerstvý zázvor. Do vaší příruční cestovní tašky si můžete připravit i balíček žvýkaček, protože žvýkání snižuje hladinu stresu, zlepšuje polykání a mentol příjemně ovlivňuje vaše pocity.

Vše je jen ve vaší hlavě

Samotné létání samo o sobě nevolnost nevyvolává. Pokud nechytnete turbulence, tak je let mnohem komfortnější než běžná jízda autem nebo osobním vlakem. Zkrátka není jediný důvod, aby váš žaludek trpěl. Vše se odehrává ve vaší hlavě. Psycholog by vám vysvětlil, že jste přišli do styku se stresorem (váš let). Při stresu se začnou tvořit látky, které nepříjemně ovlivňují některé orgány. Může se vám hůře dýchat, může vám být nevolno (stažený žaludek) nebo můžete mít záchvat paniky. Pokud si včas uvědomíte, že to jsou zcela vsugerované pocity, máte šanci s tím bojovat. Nicméně porazit váš strach je mnohdy extrémně těžké, a v těchto případech si zkrátka připravte výše doporučené medikamenty do vaší tašky do letadla.

Nezapomeňte na cestovní kufr

Pro pravidelné cestovatele je kufr naprostým standardem, ale nováčci většinou sází na to „co najdou doma“, protože letí poprvé a kdo ví, kdy poletí znovu. To se jim však může vymstít. Cestovní kufr je velmi praktický – má v sobě zabudovaný kombinační zámek a kolečka vám pomohou kufr převážet bez většího použití síly. Pokud si navíc objednáte kufr zajímavé barevné kombinace, málokdy se vám stane, že si váš kufr někdo splete se svým. Nezapomínejte však, že kufr je celou dobu v zavazadlovém prostoru, a tak se k němu během letu nedostanete. Vše potřebné pro odlet, let a následný transport do hotelu převážejte v příručním zavazadle.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *