4 možnosti, jak si užít pobyt ve vzdušném prostoru

Seskok padákem

Pohyb ve vzduchu nás dlouhá staletí fascinoval. V jednadvacátém století máme možnosti, o kterých se našim předkům ani nezdálo. Zážitky, které nám umožní létat a užít si svět s trochou nadhledu. A všechno je tak snadné a bezpečné.

Vyhlídkový let

Pokud jste procestovali Českou republiku křížem krážem, nevadí. Vyhlídkový let vám dává možnost vidět některé hory, památky a další zajímavosti z ptačí perspektivy. A to je úplně jiný pohled. Dříve se létalo hlavně balónem, dnes jsou možnosti mnohem pestřejší. S vyhlídkovým letadlem máte díky vysoké rychlosti možnost vidět opravdu hodně. Let balónem nebo větroněm naopak navodí pocit relaxace, protože vás neruší zvuk motoru.

Pilotem na zkoušku

Ano, není to scifi. Dnes si skutečně můžete vyzkoušet opravdové pilotování letadla ve vzduchu, aniž byste museli studovat letectví, mít licenci a vlastnit letadlo. Vedle vás bude sedět zkušený instruktor, který vám ještě před vzlétnutím vše vysvětlí. Je to naprosto bezpečné a neuvěřitelné zároveň.

Akrobatický let

Ano, přitvrzujeme. Pokud se občas díváte na akrobatické létání, víte, že je to skutečný adrenalinový zážitek. Zážitkový akrobatický let se koná ve výšce 1 600 metrů, kdy budete účastníky triků jako přemet, zvrat, překrut, vývrtka nebo kubánská osma. Není to pro každého, ale pro všechny, kteří milují adrenalin, je tohle nezapomenutelný zážitek.

Seskok padákem

V dnešní době už velmi zprofanované, ale i tak to nelze opomíjet. Tandemový seskok padákem začíná ve výšce 4 000 metrů, kde jste připevněni ke zkušenému instruktorovi, který celý let kočíruje. První část seskoku padáte rychlostí volného pádu 200 km/hod. Jakmile začnete rozeznávat objekty pod nohama, otevře se padák a vy si užijete dalších cca 10 minut letu.

U všech čtyř zážitků je na prvním místě bezpečnost. Bezpečnostní prvky jsou na tolika úrovních, že se vám nic nemůže stát. Pokud chcete někoho potěšit, nebo si naopak sami udělat radost, neváhejte ani minutu. My doporučujeme vybírat letecký zážitek na LeteckéZážitky.cz, což jsou opravdoví specialisté na pobyty ve vzduchu. Kromě již zvýšených druhy zážitků si můžete vybrat i typ letadla nebo vrtulníku, který vás bude doprovázet.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *