5 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které musíte vidět

5 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku

Spousta Čechů zamíří každým rokem na dovolenou do Chorvatska. Za několik tisíc mají dost často levnější dovolenou než u nás v Česku. Chorvatsko tak trochu dostává nálepku levné destinace, kde najdete to čisté moře a obsazené pláže od lidí, kteří si nemohou dovolit lepší dovolenou. V tomto článku vám zkusíme ukázat 5 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které byste měli rozhodně navštívit.

1. Punta Rata

Na první místo jsme zařadili nádhernou pláž, která se nachází ve vesnici Brela. Pokud byste pokračovali směrem na jihovýchod, potkáte velmi známou destinaci Baška Voda.

Pláž Punta Rata byla v roce 2004 zařazena mezi 10 nejkrásnějších pláží na celém světě v magazínu Forbes, v roce 2015 byla označena jako jedna z nejkrásnějších pláží. Na pláži se také nachází symbol „Brela Stone“. Na místo se můžete okamžitě podívat pomocí webkamery Brela Stone.

2. Zlatni Rat

Nádherná pláž Zlatni Rat, anglicky Golden Cape, se nachází na jihu ostrova Brač, nedaleko vesnice Bol. Z letadla má tvar ukazatele nebo šipky a svoji krásou láká turisty z celého světa. Nevýhodou může být to, že je pláž Zlatni Rat opravdu známá a během sezóny je tu hlava na hlavě.

3. Sv. Ivan

Na severozápadě ostrova Cres můžete ve vesničce Lubenice narazit na velmi krásnou pláž Sv. Ivan. Pláž není tak známá a přelidnění, což ji hraje do karet. Průzračně čisté moře není v celém Chorvatsku výjimkou, ale zde je ještě podtrženo okolní chorvatskou přírodou. V některých dnech se vám může stát, že vás tam nebude rušit vůbec nikdo.

4. Proizd

Další pláž, která je tak trochu schovaná na nejzápadnějším ostrově Proizd hned vedle Korčuly. Ostrov je opravdu malý, takže většina turistů sem přejíždí ze západní části Korčuly na lodi, což je opravdu kousek. Nicméně možná právě díky tomu není pláž na ostrově Proizd přeplněná a můžete si ji tak vychutnat plnými doušky.

5. Baška Voda

Pro někoho překvapující, ale oblázková pláž v Bašce Vodě je zkrátka krásná. Jedna z nejvyhledávanějších turistických destinací je sice v sezóně naprosto přeplněná, ale pokud máte rádi živo, letní pohodu, nádherné počasí a čistou pláž, potom je Baška Voda tím správným místem. Na místo se můžete dokonce podívat pomocí webkamery Baška Voda.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *