Nákupy na Times Square? Čekala jsem víc

Nákupy na Times Square

Při mém pobytu v USA jsem musela navštívit Times Square. V práci o tom každý básnil a když jsem měla tu možnost, vydala jsem se na 100 km dlouhý výlet z blízkého Trentonu, kde jsem byla pracovně. Nešlo mi o to navštívit jen to místo, i když je to bezpochyby také zážitek, ale hlavně jsem se chtěla podívat na obchody na Times Square. Přeci jen se to nenazývá křižovatka Světa pro nic za nic.

Extravagantní náměstí na Manhattanu (čtvrť v New Yorku) je opravdu blázinec. Davy lidí mi nevadí, ale tady jsem si připadala jako jehla v kupě sena. Ať jsem se otočila na jakoukoli stranu, všude bylo mraky lidí. Je to zkrátka místo, které pořád žije. A určitě má něco do sebe. Máte rádi přírodu a klid, něco jako život na pustém ostrově? No tak tohle je přesně úplný opak.

Když už se odprostíte od lidí a začnete se koukat po okolí, všude na vás mávají billboardy. Za minutu na Times Square okamžitě víte, jaké trháky jdou do kin, jaké boty se budou letos nosit a kdy bude uveden nový iPhone. Tohle jsou asi všechny pocity, které jsem tam zažívala já.

Po tom, co jsem se trochu vzpamatovala, jsem zamířila do nákupního centra Century 21. Představte si nákupní centrum v jednom z našich velkých měst a vynásobte ho tak deseti. Tak nějak vypadá Century 21. Středisko plné oblečení a miliony slev, které se vás snaží nalákat. Ani zdaleka se mi nepodařilo projít všechny obchody, protože jsem měla cca 4 hodiny, a pak mi to jelo zpátky do Trentonu.

A moje pocity? Ano, opravdu tam můžete koupit trička v přepočtu za 100 Kč. Cokoliv vás ve vaší mysli napadne, jakýkoliv tvar, vzor nebo kombinace, v jednom z těch obchodů určitě naleznete. A nebude to ani drahé. Jenže… na kvalitu se tam opravdu nehraje. Nebýt pěkně udělaných obchodů a stylových prodavaček, připadala bych si trochu jak na vietnamské tržnici. Všechno to byly věci kvalitou na úrovni New Yorkeru a někdy ani to ne. Nakonec jsem si tam koupila dvoje džíny, tři trička a jeden svetr. Se zbožím jsem ve finále spokojená, ale že bych kvůli tomu musela jet takovou dálku? Ani omylem.

Po východu z Century 21 jsem šla opět přes Times Square, tentokrát bylo něco kolem půl 7 večer a náměstí nebylo tak přeplněné. V nočním osvětlení a bez lidí, co vám šlapou na nohy, se mi líbilo mnohem víc než předtím. Udělala jsem několik fotek a nasedla na spoj směr Trenton.

Co mohu říci závěrem? Všechno, co jsem o Times Square slyšela, byla pravda – naprosto bláznivá křižovatka Světa, kde to žije, kde je téměř všechno a kde se nudit asi nebudete. Pokud bych nechtěla trávit čas v obchodech s oblečením, mohla jsem navštívit hromadu jiných zajímavých míst, které se na místě nacházejí.

Foto – Zdroj: FreeImages.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *