Jak se v zimě starat o pleť

Jak se starat o pleť v zimě

Z vytopené suché místnosti ven do zimy, 15 minut ve vydýchaném krámu, pak opět do zimy, ještě něco zařídit, zase v teplé místnosti, a tak pořád dokola. Pleť dostává během zimy opravdu zabrat. Během střídání teplot vzniká na pokožce pocit napětí, který vede až k pálení kůže a tvorbě šupinek. Pokožka je dehydratovaná a přichází tak o přirozenou elastičnost – to vede k nám známému praskání a rychlejšímu stárnutí.

Pozor na dehydrataci pokožky

Suché vytopené místnosti působí na pokožku tak, že ji dehydratují. Během normálních podmínek si pleť sama nasává vlhkost z ovzduší, proto v létě žádnou dehydrataci nepociťujeme. Zimní období je však pro dehydrataci typické, a to i pokud máte suchou nebo mastnou kůži. Proto určitě používejte hydratační krémy ideálně v kombinaci s látkami jako aloe vera, glycerin nebo kyselina hyaluronová. Pokud bude hydratační krém ještě navíc obsahovat lipidy a esenciální mastné kyseliny, pomůže to vaší suché pokožce dostatečně regenerovat i za nepříznivých podmínek.

Strádáme i v oblasti výživy

Spousta žen a dívek v zimním období zanevře na kupované ovoce a zeleninu, a tak logicky postrádají důležité vitamíny a antioxidanty. Chybějící slunce tomuto stavu také nepřidá. To se opět projevuje na pleti, která nemá kde brát. Můžete si tak dopřát výživné krémy s obsahem vitamínů A, C a E, které pomohou pleti vyrovnat se s nepříznivým ročním obdobím.

Pozor na začervenání pokožky

Prudké změny teploty při přecházení z tepla do zimy a opačně způsobují červenání tváří. V chladnu se cévky v podkoží stáhnout, v teple zase prudce roztáhnou. Pokud tento proces během dne zopakujete několikrát, projeví se to zčervenáním pokožky. Nebojte se tedy vyzkoušet přípravky proti zarudnutí kůže a kuperóze – Dermacol, Eucerin, Herb Pharma apod…

Foto – Zdroj: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *