Jak předejít nachlazení během podzimu

Jak předejít nachlazení

Sychravé podzimní počasí je za dveřmi a my se v dnešním článku podíváme na to, jak předcházet nachlazení. Není třeba navštívit lékárnu a kupovat si propagované produkty s obsahem zbytečných chemických látek. Imunitu můžete posílit přírodními produkty, které jsou levné a dost možná je máte i ve vaší kuchyni.

Zázvorový čaj s medem a citronem

V praxi se mi nikdy nic neosvědčilo tolik jako zázvorový čaj s citronem a domácím medem od včelaře. Zázvorový čaj dokonce zabere i v případě, kdy už jste prostydli a nemoc je na cestě. Podle potřeby pijte 2 až 3 denně čerstvě nakrájený zázvor.

Česnek na mnoho způsobů

Česnek je všestranný posilovač imunity v jakémkoli období, ale během podzimu a jara byste ho měli konzumovat často. Nejúčinnější je jako prevence v jakékoli podobě – česnečka, na topince nebo ho můžete přidat do mnoha běžných jídel, kde ještě podtrhne chuť. Vyhýbat by se mu měli jen lidé, kteří po něm mají žaludeční nevolnosti.

Kysané zelí ze sudu

Největší nálož vitamínu C v té nejlepší podobě, přesně to je kysané zelí ze sudu. Organickým kvašením se z hlávkového zelí stane superpotravina, která vám pomůže vyrovnat se s nepříznivým počasím a podzimními depresemi. Ideálně konzumovat ve studené podobě třeba jako příloha k běžným jídlům.

Bylinné čaje

Sušené bylinné čaje jsou lékem na mnoho nemocí a velmi dobře fungují jako prevence. Na nachlazení velmi dobře funguje černý bez a šalvěj. Meduňka vám pomůže vyrovnat se s podzimem i po psychické stránce a posílí vaši imunity. Nicméně se šalvějí byste měli zacházet opatrně, dávat si menší množství a jen krátkou dobu. Její vysoká účinnost se s velkou dávkou může proměnit v toxicitu.

Foto – Zdroj: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *